У 2020 році українців чекають нові зарплати, пенсії, штрафи і реформи

Зростання мінімалки, збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху, наступний етап медреформи, розвиток системи електронних послуг – такі зміни чекають на українців у Новому році. Втім, про все, по черзі.

Зарплати та соціальні гарантії

З 1 січня зріс прожитковий мінімум, він вже становить 2 027 гривень, а з 1 грудня складатиме 2189 грн. Враховуючи те, що цей показник є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри соціальних гарантій, у 2020 році зростуть і суми державних допомог. Мінімальна зарплата, згідно з проектом держбюджету, зросте збільшиться на 550 грн. і складатиме 4723 грн. Тим часом Міністр розвитку економіки України Тимофій Милованов зазначив, що в 2020 році очікується середня зарплатня в 12 з полопвиною тисяч грн, у 2021 – трохи більше 14 тисяч, а в 2022 році вона буде становити 16 000 гривень. Середня ж зарплата на кінець 2019 року складала ла 10 687 гривень. Тож, як кажуть, поживемо – побачимо.

Пенсії

А от пенсіонерам такі суми не світять. Пенсії трішечки підростуть у липні –менш ніж на сто гривень. А з грудня додадуть ще 57 гривень. Тобто наприкінці року мінімальна пенсія складаимте 1769 грн. 2020 рік принесе чимало новацій і для тих, хто лише планує вийти на пенсію. з 1 січня 2020 року на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років можуть претендувати лише ті, хто має стаж не менше 27 років.

Тарифи

Від 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкові ціни на газ. Крім того, з січня всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за послугу з його доставки. Розділення платіжок відбудеться для споживачів всієї країни. Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. За прогнозами експертів, вартість газу на квартал для кінцевого споживача в середньому може становити близько 8 тис. грн за тисячу кубометрів.

Субсидії

З 1 травня 2020 році зміниться формула розрахунку субсидії – не на користь споживачів. Раніше формула була такою: дохід одного члена сім’ї розділити на два прожиткових мінімуми і помножити на 15%. У новій формулі замість 15% – 20%. Тож родинам, які користуються допомогою держави, доведеться платити за комуналку більше. З січня 2020-го українці отримуватимуть пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, лише у грошовій формі. Такий підхід – продовження курсу на монетизацію соцвиплат.

Медицина

Важливі зміни очікуються майже на всіх рівнях галузі охорони здоров’я. Програма медичних гарантій запрацює з 1 квітня 2020 року – вона дає старт наступній хвилі трансформацій у системі охорони здоров’я. Мова йде про можливість безкоштовно, за направленням лікаря, отримати спеціалізовані послуги лікарів.Відтепер Національна служба здоров’я України оплачуватиме всі види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану, екстрену, паліативну, а також медичну реабілітацію. Із 2020 року буде розширюватися програма безкоштовних або з невеликою доплатою медикаментів за рпограмою «Доступні ліки». Одним із ключових напрямків роботи Міністерства охорони здоров’я України у наступному році стане запуск системи трансплантації.

Освіта

Певні зміни відбудуться в освіті. Наступний навчальний рік стане Роком математики в Україні на цьому наголосила міністерка Ганна Новосад. З 2021 року тестування з математики стане обов’язковим в Україні, тому готуватися до цього варто вже зараз. Серед інших нововведень: у новому році, щоб здобути бюджетне місце у вищому навчальному закладі, потрібно буде набрати щонайменше 125 балів. Також виші прийматимуть сертифікати ЗНО 4 річної давності. Ну і ще одне нововведення: скасовують диплом державного заразка, через різну якість освіти кожен університет видаватиме дипломи довільної форми.

Телебачення

у 2020 закінчується ера аналогового ТВ. З 30 червня 2020 року в Україні буде повністю відключено аналогове мовлення –країна перейде на цифрове телебачення. Це мало б статися навіть з 1 січня, однак термін перенесли через відсутність цифрових ліцензій у багатьох регіональних аналогових каналів. Аналогове мовлення продовжать лише ті мовники, які працюють на територіях, що межують з Росією – на півночі країни і в Херсонській області.

Онлайн-сервіси

Розвиток системи електронних послуг в Україні назвали одним з пріоритетів роботи Кабміну в 2020 році.З 1 січня 2020 року в тестовому режимі має запрацювати проект е-Малятко – це можливість отримати 10 послуг держави, пов’язаних з народженням дитини, за однією електронною заявою одразу в пологовому будинку.

Штрафи

Ще одне нововведення нового року стосується автовласників. МВС планує підвищити штрафи за порушення ПДР. Також у 2020 році посилять штрафи для нетверезих водіїв. З тих, хто сів за кермо напідпитку або відмовився проходити медогляд на визначення алкогольного сп’яніння, стягнути можуть від 17 до 32 тис. грн. і позбавити прав на три роки. А з 1 липня вступить у силу закон про кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані. Ну і неприємна новина для власників так званих євроблях. Ті, хто ввіз автомобіль із порушенням митних правил, сплатить штраф – від 85 до 170 тис.

Перепис

Під кінець року, з 10 листопада по 23 грудня, планують провести Всеукраїнський перепис населення. Востаннєв його проводили у 2001 -му. Тож вже зовсім скоро дізнаємось, скільки нас українців.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × two =