Закарпатські заробітчани масово їдуть за кордон

Великодні свята минули, вибори позаду, а краще життя ще не наступило. Тож причин не їхати на заробітки у закарпатців наразі нема!

Люди масово виїжджають за кордон. Роботодавці у свою чергу – б’ють на сполох: робота є! Але за таку зарплату сім’ї лише виживають. Люди кажуть, поки покращення у країні не буде – не повернуться. Проте вірять у краще!

Згідно з даними Державної служби статистики, у 2015 – 2017 роках за кордоном працювало 1,3 мільйони людей. Інститут демографії у звіті 2018 року оцінив загальну кількість українців, які одночасно працюють за кордоном, від 1,5 до 5 мільйонів людей. Деякі політики у виступах говорять про 2 мільйони заробітчан.

Як наслідок – черги: у сервісних центрах, на контрольно-пропускних пунктах. Ціна питання – у середньому 3-4 тисячі гривень на оформлення документів і приблизно 700-1000 доларів США «чистими» щомісяця – як кажуть заробітчани, якщо відняти витрати на житло та їжу. Деяким пощастило – за них платять роботодавці. Проте найбільша проблема заробітчан – втрата соціальних зв’язків, діти ростуть без батьків, руйнуються сім’ї.

А вірять усі без винятку опитані у кращу долю як свою, так і України.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 1 =