Рахівський суддя, викритий на хабарі в 10 тисяч гривень, порушив ще один закон

Провину судді Рахівського районного суду у порушенні Закону України «Про запобігання корупції» довела в суді Хустська місцева прокуратура.

Як поідомила пресслужба прокуратури Закарпатської області, адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-6 КУпАП,виявили під час досудового розслідування за підозрою цього судді у отриманні 10 тис грн неправомірної вигоди. За ці кошти суддя погодився розглянути на користь заявника цивільну справу про стягнення 130 тис грн боргу з іншої особи.

У ході обшуку помешкання, окрім 10 тис грн, правоохоронці виявили і вилучили 6300 доларів США, котрі, як встановлено слідством, підозрюваний отримав з продажу власного автомобіля. При цьому в порушення вимог ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» суддя приховав отримання ним доходу від продажу автівки та «забув» подати декларацію про суттєві зміни майнового стану.

За результатами розгляду адміністративної справи суддю-правопорушника визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст.172-6 КУпАП з накладено штраф у розмірі 1 700 грн.

Наразі постанова суду не набула законної сили.

За інформацією НАБУ, у червні 2019 року завершено розслідування факту отримання вказаним суддею неправомірної вигоди.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × three =