Бароковий Кукс у Чехії: одночасно замок, маєток і шпиталь

І маєток, і шпиталь, і замок. Українська делегація під час свого візиту до чеського міста Градец Кралове в рамках участі в міжнародній туристичній виставці відвідала одну з архітектурних пам’яток в стилі бароко – замок Кукс.

На річці виблискують бенгальські вогні, навколо чутні звуки арій італійських опер, а садом розгулюють вишукані пані в розкішних сукнях. Так кілька століть тому виглядав маєток Кукс. Історія цього комплексу в стилі бароко розпочалась ще в 17 столітті. Його засновник Іоган Шпорк народився в 1595 році. Його портрети та портрети інших його нащадків можна побачити всередині самого маєтку.

Саме старший син генерала Франтішек Антонін Шпорк став засновником курорту на цих землях. В ті часи на цій території виявили цілющі джерела, і саме біля них напркиінці 17 століття розпочалось будівництво великого оздоровчого комплексу.

Однак слава курорту тривала недовго. Після смерті його засновника комплекс занепав. В 1740 році долину накрила велика повінь. З того часу розважальний центр перетворився на поселення фермерів та ремісників. А от на правому березі відкрили шпиталь для військових ветеранів з усього світу. Розкішних апартаментів та кімнат в замку немає, а от найдовший коридор вражає, насамперед своїми фресками, які виявили не так давно під шаром штукатурки. Картини нагадували пацієнтам шпиталю про останні події в житті людини.

На території шпиталю працювала і аптека, зараз тут діє фармацевтичний музей. Ліки робили прямо на місці, переважно з трав. А от родинний склеп Шпорків знаходився в костелі, туди після обряду прощання в храмі опускалися труни з покійними. Вже у внутрішньому дворі маєтку діє музей скульптур-лапідарій, де зібрані справжні статуї з колекції графа. Кожна з них – це алегорична статуя дванадцяти чеснот та недоліків.

Чудове доповнення всього комплексу – це замковий сад, з доглянути доріжками та статуями. Зовсім нещодавно відбулась реконструкція шпиталю, тож новий сезон екскурсій тут розпочнеться вже 1 квітня.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 19 =