Закарпатські нардепи пропонують повністю заборонити імпорт транспорту з Росії

Нардепи від Закарпаття закликали Кабмін заборонити імпорт транспортних засобів із Росії. Відповідний депутатський запит до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана спрямували народні депутати від Закарпаття Роберт Горват, Валерій Лунченко та Василь Петьовка.

Як повідомив один із співавторів запиту Роберт Горват, у парламенті триває підготовка до другого читання законопроектів №8487 та №8488, що покликані врегулювати ситуацію із ввезенням та використанням на території України вживаних авто на іноземній реєстрації. Чимало з тих пропозицій, що надійшли до згаданих проектів, стосуються, поміж іншого, підвищення ставок акцизного податку на імпорт легкових транспортних засобів із Росії.

«[…] ми з Василем Петьовкою та Валерієм Лунченком вважаємо, що потрібно не обмежувати, а повністю заборонити імпорт транспортних засобів з країни-агресора, а тому звернулися до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із пропозицією внести транспортні засоби, що походять із Російської Федерації, до переліку товарів, які є забороненими до ввезення на митну територію України. Ми з колегами вважаємо такі дії доречними та логічними у нинішніх умовах», – пояснив Роберт Горват.

Зокрема, йдеться про можливу заборону імпорту до України транспортних засобів за товарними позиціями 8701, 8702, 8703, 8704 , 8705, 8709, 8711 відповідно до Митного тарифу України. Це, зокрема, автомобілі легкові та вантажні, моторні транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше, вантажопасажирськi автомобiлi-фургони, трактори, спецтехніка (автокрани, автомобiлi пожежнi, автобетономiшалки, автомобілі притиральні тощо) та ін.

Окрім того, народні депутати звернули увагу глави Уряду на необхідності продовжити дію постанов Кабміну №1146 “Про ставки ввізного мита стосовно товарів, що походять з Російської Федерації” та №1147 “Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації”.

«Ці постанови втратять чинність уже з 1 січня 2019 року. На нашу думку, їх дія повинна бути продовжена», – пояснив Роберт Горват.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 + 7 =