Закарпатські митники вилучили медикаменти на 2 мільйони гривень

Схему із завищення митної вартості фармацевтичних засобів майже на 5 млн. грн. викрили фахівці Закарпатської митниці ДФС.

Незаконно ввозив товари через митний пост «Тиса» Закарпатської митниці ДФС громадянин України на вантажному автомобілі «RENAULT MAGNUM» з напівпричепом «KOGEL». Згідно з товаросупровідними документами, через митний кордон України в режимі «імпорт» переміщувались 1907 кг «L-Глутамінової кислоти» вартістю 2 млн. 71,5 тис. грн та 2487 кг «L-аргініну» вартістю 4 млн. 639,6 тис. грн. Продавцем значилося підприємство, зареєстроване у Великій Британії, у Лондоні, а покупцем та одержувачем – українське з м. Харків.
Водночас серед поданих до митного контролю водієм товаросупровідних документів працівники митниці виявили експортні декларації митних органів Італії. У цих документах зазначалось, що ціна товарів на 4 682 183,2 грн менша, ніж в інвойсі поданому до митного контрою.
Митники спрямували запит на адресу італійського підприємства з метою підтвердження експортної операції та отримання копій підтверджуючих документів. В отриманій відповіді йшлося, що італійське підприємство продало товар словенській фірмі, та за її інструкцією відправило його одержувачу, тобто українському ТОВ.
Таким чином громадянин України перемістив через митний кордон товари з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, що містять неправдиві дані щодо відправника та митної вартості товару. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Наразі складено протокол про порушення митних правил, товари загальною вартістю понад 2 млн грн вилучено до рішення суду.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + five =