Закарпатські лісівники заперечують звинувачення британської організації

У маніпуляціях та підтасуванні даних звинувачують британську організацію Earthsight закарпатські лісівники. Раніше організація поширила доповідь, в якій ідеться, що Україна є лідером за обсягом контрабанди лісу в країни ЄС.

«Наші дані говорять про те, що сотні державних компаній беруть участь в систематичному, свідомому порушенні широкого кола правил під час заготівлі лісу. І не має нічого більш згубного, ніж незаконна «санітарна рубка»», – йдеться у доповіді Earthsigth.

Натомість речник Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства Юлія Давидова каже: до них ніхто із запитами за інформацією не звертався. Оприлюднені дані називає недостовірними.

Як кажуть у Закарпатському лісовому господарстві, після накладання у 2015 році мораторію експорт кругляка заборонений. Автомобільними шляхами, а не вагонами, відправляли на експорт 0,45% паливної та технічної деревини. До Угорщини, Словаччини та Сербії. Торік було зафіксовано понад 4 сотні, а вже у цьому році 202 випадки порубки дерев. Причетних до порушення лісівників звільняють з доганою, а на місцях розставляють камери відеоспостереження та проводять рейди.

У прокуратурі кажуть: станом на липень є близько 180 кримінальних проваджень щодо порубки лісу. Із них щодо близько сотні проваджень тривають експертизи. А у 2016-2017 роках спільно з СБУ викрили підприємців, котрі займалися порубкою лісу, а потім підробляли документи, щоб «узаконити» деревину та продати за кордон. У судах розглядають п’ять таких кримінальних проваджень.

Також у прокуратурі додають, що більшість правопорушень стосуються місцевого населення, які вирубують ліси для власної заготівлі деревини. Левова частка припадає на гірські райони області.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + 4 =