В Ужгороді відкрили виставку до Дня Пам’яті та примирення

В Ужгороді до Дня Пам’яті та примирення відкрили виставку про 30 історій із життя українців, котрі стали полоненими Третього рейху. Декілька стендів розповідають, що жертвами були як чоловіки, так і жінки та діти. Експозицію підготував Український інститут національної пам’яті.

30 історій жінок, дітей та чоловіків. Всі вони пройшли нацистські табори Третього рейху під час 2 світової війни. Чоловіків ув’язнювали у Бухенвальд. Тут вони працювали у майстернях і підприємствах СС. Равенсбрюк – жіночий концтабір. На полонених чекала каторжна праця, голод, хвороби та знущання, у тому числі сексуальне. Зовсім маленькі діти потрапляли до таборів з батьками або народжувалися там. Їхня доля – або смерть, або дитбудинок, або навіть псевдомедичні експерименти.

Декілька стендів про людські долі підготував Український інститут національної пам’яті спеціально до Дня примирення та пам’яті.

Виставку прийшов подивитися і Юрій Торохтін. Його дід свого часу теж пішов добровольцем на фронт під час 2-ї Світової. Воював під Корсунь-Шевченківським та на Дуклі. Чоловік досі пам’ятає історії, які чув від свого покійного діда, кілька разів пораненого та нагородженого медалями «За відвагу», «За бойові заслуги» та орденом Вітчизняної війни І ступеня.

Виставка триватиме півтори тижня. Тож кожен може почитати про силу волі, віри та любові. Адже ми також живемо у час війни. Війни, яку розв’язала Росія на Сході України.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 12 =