Через нову систему видачі дозволів перевізники проводять у чергах по кілька діб

Кілометрові затори з вантажівок на кордоні, а тепер ще й черги у пункті видачі дозволів. Водії з усієї України тут чекають відповідні документи на поїздки. Стоять в чергах по 3 доби, і кажуть – будуть страйкувати через нововведення, які запровадили в Уряді.

Аби отримати дозвіл на перевезення вантажу в Італію, пану Юрію довелося фактично ночувати у пункті видачі дозвільних документів. Коли прийшов, черга тягнулася далеко від входу в будівлю. І протягом кількох днів ситуація не змінилася.

Обурені перевізники розповідають, таких черг тут зроду не було. А все через зміни, які запровадили цьогоріч.

Змінився порядок видачі, всю квоту дозволів на перевезення, яку отримала Україна від іноземних держав розділили на 12 місяців. У цей перелік потрапили і дефіцитні дозволи, тобто дозвіл у ті країни куди обмежена кількість квот на рік.

Із 17 тисяч дозволів в Італію отримуватимуть в місяць трохи більше тисячі. І це – дозволи на всю Україну. Раніше ж вся квота була в наявності протягом року. Водії могли придбати їх коли завгодно. Квота швидко закінчувалася, але не було черг. Зараз раз на місяць водії поспішатимуть за дефіцитними дозволами.

Та є ще одне нововведення – бронювання. 40% дозволів залишаються у вільному доступі, і їх може придбати будь-хто, решта – для електронного бронювання. У пункті видачі пояснюють: нова система дозволить полегшити процедуру. Проте перевізники кажуть, нова система працює з перебоями, та й самі дозволи привезли невчасно.

Наразі водії зібрали страйкову комісію, підготували звернення до вищого керівництва держави, в якому 9 вимог, серед яких збільшення квоти дефіцитних дозволів, відміни електронного бронювання. Чекають реакції. В іншому випадку планують всеукраїнський страйк.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − thirteen =