21 липня українці обирали членів нового парламенту. У новій Верховній Раді буде 424 народних депутата замість 450, як визначено Конституцією України. На першу сесію Верховна Рада IX скликання повинна буде зібратися не пізніше 9 вересня.
Дострокові вибори до парламенту України: багато хто чекав їх, хтось боявся, а комусь було байдуже. Однак вибори відбулися. І майже всі ОВК підрахували голоси. Слід зазначити, проголосувати на дільниці цьогоріч прийшли антирекордних 49,86% виборців. Вперше за історію показник не дотягнув до 50%. І як завжди, рекордна найнижча явка на Закарпатті. Пояснити таку явку намагалися і голови ДВК. Кажуть, вплинув сезон відпусток, а ще додають: чимала кількість виборців на заробітках.
Однак вибори визнані дійсними, як і результати. До парламенту проходять п’ять політсил: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Голос». Залишається питання, хто ж сформує коаліцію, хто буде в опозиції? Політолог Михайло Шелемба переконаний: картина очевидна. Вперше в історії коаліцію може сформувати всього одна партія. Адже мажоритарників, які пройшли від «Слуги народу», вистачає, аби отримати більшість в раді. Закарпатців така ситуація не дивує та не лякає.
Політологи ж кажуть, фактично президентська партія зможе працювати на всі сили. І продемонструвати, на що спроможні. Однак не факт, що їх інтереси завжди будуть збігатися.
Ще одним унікальним фактом цих виборів стала партія «Голос» Вакарчука, в якій фактично немає колишніх політиків. Політологи не виключають можливості, що «Голос» об’єднається зі «Слугою народу», або ж з партією «Батьківщина». Щодо опозиції, то тут фактично назва партії говорить про себе, її вочевидь сформує «Опозиційна платформа – За життя».
Жителі Закарпаття кажуть, якою б не була коаліція, покладають великі надії на новий парламент. А ще переконані, достроково мають відбутися і вибори до місцевих рад.
Загадкою залишається і імя прем’єра та міністрів. Політологи переконані, це будуть раніше невідомі люди. Однак конкретно про нові імена в Кабміні можна буде дізнатися вже після першого засідання Верховної ради.