В Україні починаються вибори Президента

Сьогодні в Україні відбуваються чергові вибори Президента України. Голосування триватиме 31 березня з 8 до 20 години за місцевим часом, таким чином у деяких дільницях за кордоном воно вже розпочалося.

Першими, за даними ЦВК, голосували українці, які живуть в Австралії – там дільниці запрацювали за киїським часом 30 березня о 23 годині. В Україні ж усі дільниці мають відкрити у ці хвилини – пам’ятайте про перехід на літній час. У Закарпатській області на цих виборах діятимуть 811 виборчих дільниць. Вони знаходяться в шести територіальних виборчих округах. За даними на сайті центральної виборчої комісії, це:

– ТВО %№68 з центром у м. Ужгород, що включає міста Ужгород, Чоп, Ужгородський район;
– ТВО №69, центр – м. Мукачево, включає Мукачево, частину Берегівського, Іршавського та Мукачівського районів;
– ТВО №70, центр – м. Свалява, включає: Великоберезнянський, Воловецький, Міжгірський, Перечинський, Свалявський райони і частину Мукачівського району;
– ТВО №71, центр – м. Хуст, включає місто Хуст, Хустський район, частини Іршавського і Тячівського районів;
– ТВО №72, центр – м. Тячів, включає Рахівський район і частину Тячівського району;
– ТВО №73, центр – м. Виноградів, включає м. Берегово, Виноградівський район, частину Берегівського та Іршавського районів.

Щоб проголосувати, громадянам на дільницю потрібно брати паспорт, а для військовослужбовців строкової служби – військовий квиток. Тим, хто є у відповідних списках виборців, у дільничній виборчій комісії видають бюлетень із прізвищами та біографіями кандидатів. У закритій кабінці навпроти прізвища одного з кандидатів можна поставити будь-який знак, це вважатиметься голосом саме за цього кандидата. Бюлетені з більше ніж однією позначкою вважаються зіпсованими, однак виборець, який допустив помилку, має право отримати новий бюлетень за негайною письмовою заявою.

Робити вибір доведеться між 39 кандидатами у президенти. ЦВК зареєструвала загалм 44 кандидатів, проте згодом п’ять із них відмовилися від балотування. Таким чином, виборчий бюлетень містить 39 імен, документ пісочного кольору розмірами 80 на 20 сантиметрів і має 10 ступенів захисту від підробки.

Для перемоги на виборах кандидат має отримати 50% плюс один голос виборців. Якщо жоден із кандидатів не набере такої кількості голосів, буде проведене повторне голосування, так званий другий тур, орієнтовно 21 квітня. До 3 червня 2019 новообраний президент вступить у повноваження з прийняттям присяги на урочистому засіданні Верховної Ради України.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × five =