На Закарпатті перевіряють два повідомлення про підкуп виборців

80 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства отримала зкарпатська поліція.

Розпочаті два кримінальні провадження про ймовірний підкуп виборців, складено 19 адміністративних протоколів. Загалом йдеться про відсутність у агітаційних матеріалах вихідних даних.

22 політичні партії, 58 закарпатців за списками балотуються до Верховної Ради. Ще 93 кандидати-мажоритарники змагаються за 6 місць у парламенті на своїх округах. До виборів залишилося не так багато часу, тож громадяни вже визначаються, за кого проголосувати.

Щоб взяти участь у виборах, громадяни можуть змінити місце голосування до 15-го липня. Звертатися до міської ради у будні за графіком роботи установи, а у вихідні – з 9-ої до 13-ої. Так, своє місце голосування вже змінили 348 громадян. Всього очікують до півтори тисячі. На цей раз виборцям спростили процедуру, адже довідки з місця роботи вже не потрібно. Достатньо документів, що підтверджують особу, а також заява. Дільницю виборець обирає сам.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА близько 10-ти разів зверталися до поліції з повідомленням про порушення виборчого законодавства. Йдеться про недотримання правил агітації та ознаку непрямого підкупу виборців. Всього поліція області отримала 80 заяв про ймовірні порушення виборчого законодавств. Щодо ймовірного підкупу виборців правоохоронці відкрили два кримінальні провадження за ст. 160 Кримінального кодексу України.

Ще складено 19 адміністративних протоколів про відсутність у агітаційних матеріалах вихідних даних – інформації про замовників та тираж такої продукції. Правоохоронці просить громадян у разі наявності інформації про порушення виборчого законодавства одразу звертатися до поліції.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − eighteen =