Зеленський представив нового голову Закарпатської ОДА і попросив звільнитися начальника митниці

На Закарпаття з робочим візитом приїхав президент України Володимир Зеленський. Мета приїзду – представлення нового голови Закарпатської ОДА – Ігора Бондаренка. Вперше з часів незалежності очільника області представляють не в обласній адміністрації.

Закарпатці жартують: якби у театрі – було б зрозуміло, зважаючи на акторські таланти президента Зеленського. Зібрались на митниці, з певним активом. Напередні – жодних офіційних анонсів від речників, складна акредитація – однак журналів таки запрошують на представлення голови ОДА у пункт пропукску «Ужгород».

Перед президентом щодо боротьби з контрабандою доповідають керівники Львівської, Чернівецької, та виконувач обов’язків начальника Волинської митниць. Дісталося і Станіславу Балуєву – керівнику Закарпатської митниці ДФС, який наразі у плановій відпустці. Кожного з них з посад «попросили». В іншому випадку їх повинен звільнити виконувач обов’язків голови ДФС Олександр Власов.

Він у свою чергу заявляє про низькі заробітні плати митників та необхідність запровадити митного аташе, що дозволяє оперативно обмінюватися між країнами інформацією та протидіяти контрабанді. Озвучив і необхідність запровадити електронну митницю. Але для цього потрібно фінансування.

Закарпаття – не остання область у структурі контрабанди. Яку перевозять у тому числі й через «піджаків», каже заступник глави Офісу президента Олексій Гончарук.

Дієвим механізмом протидії контрабанді є раптова заміна керівників на місцях. Свого вже позбувся начальник Чопського прикордонного загону – Юрій Михайлюк, який далі роботу продовжить в іншому регіоні.

Щоб боротися із контрабандою – потрібно об’єднати дії правоохоронців. Адже, за словами Володимира Зеленського, контрабанду в області контролював відділ «К» СБУ. Тобто той самий, який мав їй протидіяти.

Боротися з контрабандою пообіцяв і новопризначений голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко. Він також звернув увагу на проблему екології та незаконної порубки та трудової міграції. Особливу увагу обіцяє приділити кадровому забезпеченню.

Також Володимир Зеленський закликав правоохоронців або працювати на результат, або звільнятися.

Вже у понеділок обіцяють підписати Указ про боротьбу з контрабандою.
А після завершення церемоній – жодного брифінгу чи виходу до преси. Президент та голова обласної адміністрації сіли в машини і поїхали по справам. А журналісти тим часом так і не змогли отримати відповіді на питання, які їх цікавили, адже задавати їх було нікому.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 6 =