Вилучені митниками старожитності передали музею в Ужгороді

Вилучені митниками культурні цінності, найдавніші з яких – скіфської доби, побачать відвідувачі музею в Ужгороді. Це 37 екземплярів трьохгранних скіфських наконечників до стріл, два персні, два ґудзики, книги та гравюри.

Культурні цінності співробітники Закарпатської митниці ДФС передали до Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького.

Наконечники до стріл, ґудзики та персні незаконно переміщував через митний кордон громадянин Угорщини 23 червня 2016 року на митному посту «Лужанка».

Книгу у твердій обкладинці «Талашкино. Издіьлїя мастерскихъ кн. М.Тенишевой», изданїє «Содружества» виявлено 29 травня 2014 року під час здійснення митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке пересилав українець з України в Чехію. Ця книга видана в 1905 році у Петербурзі, містить 76 сторінок тексту, які написав С.М. Маковський, 154 чорно-білі знімки художніх виробів та 18 кольорових ілюстрацій. У її підготовці брали участь відомі художники та мистецтвознавці: М.Реріх, С.Маковський, кн. М.Тєнішева. Книга ілюструє творчість народних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва центральної Росії та знаних вже на той час художників: М.Врубеля, М.Реріха, О.Головіна, C.Малютіна. Є прижиттєвим та єдиним виданням авторів.

Гравюру «PALANKA Superioris Hungaria ciuitas» (Паланка Високогірне місто Угорщини) з атласу «Civitates Orbis Terrarum» (Місто земного світу), за рисунком Георга Хуфнагеля (Georg Hoefnagel) (1542-1600) виявлено 29 травня 2014 року під час здійснення митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке пересилав громадянин України в Чехію. Підставою обернення на користь держави гравюри стало рішення суду № 308/4354/15 від 29 квітня 2015 року.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 5 =