Вежу Невицького замку вітер залишив без даху

Без впізнаваного даху залишилася вежа Невицького замку, що на Ужгородщині. Покрівлю, що понад 10 років була аварійною, повалив сильний вітер у ніч з неділі на понеділок. На щастя, ніхто не постраждав, адже об’єкт закрили для відвідувачів.

Дах цієї вежі справді мали демонтувати цього тижня у рамках реставраційних робіт – повідомили в Закарпатській ОДА. Нагадаємо, що в 2019 році за рахунок державних коштів, отриманих від Європейського Союзу, обласна державна адміністрація запланувала реалізувати проект «Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Невицького замку (перша черга невідкладних робіт)». Мова йде про 11 мільйонів гривень – 10 з половиною млн грн. за рахунок державного бюджету та понад півмільйона – за рахунок місцевого бюджету.

Археолог Олександр Дзембас каже, на цю проблему вже звернули увагу. Наразі обговорюється питання створення заповідника, який об’єднав би кілька найбільш проблемних пам’яток архітектури Закарпаття. Сподівається, що у 2019 році вдасться спільними зусиллями фахівців, науковців, владних структур та громадськості в першу чергу відреставрувати башти, а у перспективі шукати інвесторів, брати участь у грантових проектах, аби зберегти автентичність Невицького замку для прийдешніх поколінь.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =