Фестиваль «Веселка над Тисою» триває у Хусті

У Хусті відбувся традиційний 13-й Міжнародний фестиваль сучасної та народної пісні «Веселка над Тисою», у якому взяло участь близько сотні виконавців з різних куточків України та із-за кордону. Стартував фест півфіналом 10-го травня, мав два конкурсні дні, а завтра, у неділю, 12-го числа, підіб’ють його підсумки гала-концертом та церемонією нагородження найкращих конкурсантів.

Традиційний 13-й Міжнародний фестиваль сучасної та народної пісні «Веселка над Тисою» вкотре скликав у Хуст конкурсантів з різних куточків України та із-за кордону.

Відтак наймолодшому учаснику фесту всього 7 років, а найстаршому – 22. Щодо показових номерів, то в них беруть участь не лише солісти, а й дуети, тріо та квартети.

Оцінює зазвичай конкурсантів компетентне журі. У його складі ті, для кого пісня – це більше, ніж просто слово, це скарб рідної землі та велике надбання її народу.

Власне, «Веселка над Тисою» має дуже цікаву історію, відрізком у десятки років. А мета її – відшукати молоді таланти та допомогти їх проявити у сучасному сьогоденні.

Член журі Наталія Коваль додає, що раніше у дітей та молоді не було такої можливості, як і в неї самої. Відрадно, що завдяки організаторам та небайдужим до української культури людям сьогодні все змінилося на краще.

Власне, пісенний фестиваль мав два конкурсні дні. Першого дня у півфіналі зустрілися всі учасники, а другого – у фіналі – їх половина. Це близько сорока конкурсантів. Однак всі, без винятку, дуже вразили членів журі, тому обирати фіналістів було непросто.

До прикладу, Анастасія приїхала з Харкова. Їй 12 років і вже так званою співочою майстерністю займається 4 роки поспіль. У фесті взяла участь вперше, однак як у складі тріо, так і сольно. Сама ж виконала пісню Таяни «Сила». Дівчина зізналася, що на її погляд ця композиція дуже емоційна.

А от одні з найменших учасників, 8-річна Ліля із Червонограда та 7-річна Аліса з Харкова під час фесту навіть потоваришували. Дівчатка теж вперше у Хусті, однак від фесту вже в захваті. Адже виконували на сцені свої улюблені пісні.

Завершальним акордом фесту стане церемонія нагородження лауреатів та переможців на головній сцені міста під час гала-концерту, що відбудеться вже завтра, 12 травня, у День Хуста.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 1 =