Висотна новобудова в Ужгороді. Вже майже зведено 6 поверхів. Ще кілька днів тому роботи тут кипіли повним ходом. Однак наразі робочих не видно. Пустує кран та інше обладнання. А все через прикрий інцидент. Нещасний випадок на підприємстві забрав життя одного із працівників.
Кримінальне провадження слідчі відкрили за статтею «порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою». У свою чергу розслідують справу і представники інспекції праці. Однак для них наразі , кажуть, вся інформація закрита. Не знають ні ім’я роботодавця , жодної інформації і про загиблого.
Згідно з законодавством, при настанні нещасних випадків зі смертельним наслідком , у роботодавця є доба, аби повідомити інспекцію праці про інцидент в письмовому вигляді,однак, іде майже 3-тя доба, а жодної звістки. Для початку розслідування, чекають допомоги від поліцейських, і тим часом розповідають, – такі ситуації в країні не поодинокі. Ще одна актуальна проблема – жителі, як постраждалі, так і їх рідні не знають як діяти у подібних випадках.
Страх втратити субсидію чи то до прикладу стати помітним для військового призову, плата частини зарплати у бюджет країни…– всі ці чинники спонукають людей до неофіційного працевлаштування. І не рідко жителі навіть не замислюються про наслідки. А у такому випадку, претензій до роботодавця і бути не може, і раптом нещасний випадок, втрата здоров’я – такому працівнику нічого не світить. Максимум, адмінпокарання для підприємця. Однак тут справа не тільки у не бажанні працювати офіційно, подекуди на свій страх і ризик. За таких умов працевлаштовують і роботодавці. І ніхто не відміняв такого чинника як банальна відсутність бодай якоїсь роботи. Хоча у цьому напрямку, нині відчутній позитив, принаймні у цьому переконують у центрі зайнятості.
Повертаючись до конкретного випадку, то зважаючи на ситуацію представники інспекції праці звертаються до рідних, чи то знайомих загиблого. Наразі все, що вдалось дізнатися журналістам «М-студіо», – загиблий був родом із с. Велятино, що на Хустщині.