В Ужгороді обговорювали децентралізаційні питання

На заході зібралося близько двохсот представників місцевого самоврядування області, виконавчої влади, експертів, народних депутатів та громадськості. Власне такого масштабу форум в області проходить вперше. Майже 200 сотні учасників, серед яких як представники органів місцевого самоврядування, міністерства, народні депутати, та учасники з Європейского союзу.

Андрей Хорват – Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою»

Ми задоволені статистикою, і взагалі, це найуспішніша реформа яка зараз проходить в Україні. Одна з прчин чому форум саме на закарпатті, и хочемо стемолювати область до активного обєднання. Впершу чергу це для економічного зростання області.

У цілому реформу децентралізації громад Європейські партнери визнають як однією з найкращих які впроваджуються в Україні. Не заперечують такого твердження і чини з міністерства.

В’ячеслав Негода – заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – максимало повинна відбуватися реформа , обласна рада має затвердити перспективиний план, центр нічого не насаджує, влада повинна зрозуміти, що передають все на місця

Заступник міністра каже Закарпаття – центр Європи – тож в області реформа мала б проходити як найкраще, однак наразі в області досі не затверджений Перспективний план розвитку, а за роки створено тільки 6-ть ОТГ. А тим часом громади ,які вже не перший рік повноцінно працюють діляться здобутками. Успіхи громад на форумі продемонстрували і у вигляді виставки фото світлин. Ну, а власне що втрачають закарпатці не об’єднуючись? А це не малі кошти. – Роберт Горват – Народний Депутат України , про те, скільки отримали окремі області, на відміну від Закарпаття у 2016 році. Інші – по 215 млн, Закарпаття – 15 (через таку малу кількість громад)

Ну, а в плані на Закарпатті утворити цього річ ще 3 громади. Цього тижня подали плани на утворення і представники Великого Березного. Ділилися ж досвідом учасники форуму протягом цілого дня. Обговорили низку проблемних питань, а на завершення підписали меморандум про спільну роботу між тячівською громадою та громадою Словенського міста Мурська Собота.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × one =