В Ужгороді за три роки замінили тільки два ліфти

Про безпеку ліфтів почали задумуватися мешканці багатоповерхівок майже у кожному населеному пункті після висвітлення жахливої трагедії у Сумах, внаслідок якої загинула двомісячна дитина.

Обідрані, пописані та брудні стіни ліфту, кнопки виклику випалені, проте на ходу – знайома картина? Плюс-мінус так виглядають практично усі ліфти багатоповерхівок. Не виняток – і ці у кількох сусідніх будинках на вулиці 8 Березня у місті Ужгород.

280 ліфтів у 105 будинках у місті Ужгород – такий ліфтовий фонд на балансі КП «Ужгородліфт». Більшість ліфтів Ужгорода потребують заміни, адже термін експлуатації їх давно минув і капремонт чи модернізація вже не на часі.

Очільник КП «Ужгородліфт» Сергій Сорока каже: на програму фінансування ліфтового господарства Ужгорода, яка діє за принципом співфінансування: 80% міська рада, 20% мешканці під’їзду, в 2018 році не було вділено жодної копійки з міського бюджету, проте й на 2019 рік коштів теж не передбачили. За останні 3 роки було замінено 2 ліфти.

Для довідки, аби замінити один ліфт у під’їзді багатоповерхівки, треба мільйон гривень. А для оновлення всього ліфтового фонду сума сягає 280 мільйонів.

Сергій Сорока каже, за останні 14 років, поки працює, нещасних випадків не було. Проте про безпеку експлуатації ліфтів дбати з кожним роком все важче.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + seventeen =