В Ужгороді презентували геопортал містобудівного кадастру

Геопортал містобудівного кадастру Закарпатської області презентували в Ужгороді. Запуск онлайн-сервісу, що функціонуватиме у відкритому доступі, показали урочисто у великій сесійній залі Закарпатської ОДА за участі керівництва області, представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, профільних експертів.
Запуск онлайн-сервісу, який функціонуватиме у відкритому доступі – результат цільової “Програми створення та впровадження містобудівного кадастру Закарпатської області на 2014-2018 роки”. Запровадили подібні онлайн-сервіси менше половини областей України, проте геопортал містобудівного кадастру Закарпаття має свої особливості. Завдяки пріоритетності співпраці з країнами-сусідками програма доступна на різних мовах.
Програмісти розповіли про ресурси порталу, як з ними працювати та наповнювати, про інтеграцію та синхронізацію з даними інших онлайн-сервісів, про моделювання та моніторинг містобудівної документації. Онлайн-сервіс забезпечить користувачам не тільки відображення інформації, а все: від автоматизації видачі довідок до складних аналітичних вимірів. А за необхідності для операторів можуть розроблятися веб-додатки з необхідними специфічними інструментами.
Одним словом, інтерфейс доступний, навіть, і не для фахівця. Лише 58 із 337 сільсmких та селищних рад краю мають генеральні плани у цифровій формі. Решта населених пунктів користуються застарілими генпланами. Запровадження геопорталу сприятиме ефективному ухваленню управлінських рішень різних рівнів для реалізації стратегії регіонального розвитку.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 8 =