Відродити занедбану 40 років насосну станцію планують в Березному

У Великому Березному збираються відреконструювати станцію другого підйому води, яка не працювала близько 40 років. Це дозволить економити електроенергію, а водопостачання в селищі залишиться безперебійним навіть у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Підземні резервуари з часом заросли чагарниками, однак бетонні конструкції досі міцні. А це значить – після реконструкції їх можна буде використовувати за призначенням.

Резервуари звільнили від сміття, а територію навколо розчистили від чагарників. Наступний крок – перевірити, чи не буде витоків води. Згодом на станції другого підйому води планують встановити і нове обладнання.

В іншому приміщенні стоять глибинні насоси, вода з яких потрапляє прямо в мережу, а відтак і до споживачів. Однак, якщо спершу вода буде акумулюватись в резервуарах, навантаження на помпи буде значно меншим, а водопостачання залишиться безперебійним навіть при виникненні надзвичайних ситуацій.

Таким чином, коли станція другого підйому запрацює, зможуть використовувати і набагато менше електроенергії.
Селищна рада вже замовила проектно-кошторисну документацію по цьому проекту. Отримати фінансування розраховують з кількох джерел. За попередніми підрахунками, на ці роботи потрібно близько 5 млн. грн. Однак, враховуючи, скільки вдасться зекономити у подальшому, це того варте.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − six =