Усе більше хустян відстоюють свої права

У Хусті більше трьох років діє Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яка гарантується громадянам державою і передбачена Конституцією України.

Загалом Система надання безоплатної правової допомоги в Україні – це мережа з 551 точки доступу до правових послуг, а саме: 23 регіональних, 96 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та 432 бюро правової допомоги у всіх регіонах України, а також Координаційний центр з надання правової допомоги.

Безоплатна правова допомога гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного чи місцевих бюджетів або інших джерел. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної як первинної, так вторинної правової допомоги. Система ж надання цієї допомоги в Україні – це мережа з 551 точки доступу до правових послуг. А Хустський місцевий центр – один з них.

У Хусті центр діє з липня 2015 року, а головні його завдання: надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, право просвітництва та забезпечення доступу до електронного сервісу Мін’юсту.

Щодо безоплатної вторинної правової допомоги, то вона включає наступні види правових послуг: захист, що надається у кримінальних процесах, справах про адміністративні правопорушення тощо. А що стосується правопросвітницької діяльності, то центром проводяться різні тематичні заходи, круглі столи, семінари, тренінги з метою підвищення правової обізнаності населення.

Підбиваючи підсумки 2018 року, показники результативності центру неабиякі. Адже люди все частіше відстоюють свої права.

Безпосередньо до відділу правової інформації та консультації найчастіше люди звертаються за допомогою у складанні різного роду заяв та скарг, у тому числі претензій зокрема на неякісний товар з його подальшою заміною.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 8 =