Виноградівська райлікарня десятиліттями без ремонту і потрібного обладнання

Дитяче відділення Виноградівської райлікарні потребує капітального ремонту. Останній ремонт, і те лише косметичний, проводився тут на початку двотисячних років.

Інвентар у медичних палатах – дитячі ліжечка і ліжка для матерів – взагалі залишилися ще з радянськихчасів. Капітально відремонтувати за фінансової підтримки угорців вдалося лише другий поверх дитячого відділення. Тут повністю реконструйовані палати, у кожній із яких знаходяться душові кабіни.

Публікація користувачки Фейсбук Тетяни Талабіри про стан відділення набрала тисячі переглядів та десятки негативних коментарів. Відправилися у медзаклад і журналісти «М-Студіо».

Про частково незадовільні умови в дитячому відділені Виноградівської лікарні говорять і медики. Корпус тут триповерховий. Другий поверх кілька років тому провели до ладу угорські спонсори, а коли був ремонт на першому і третьому – медики й не пам’ятають. Подекуди стіни вкриті тріщинами та грибком, косметична побілка осипається, а діти сплять на ліжках, яким щонайменше 30 років. Донедавна несправними у палатах були і крани.

Головний лікар Виноградівської лікарні каже, що це відділення – не найгірше у закладі. Зокрема, в ургентній операційній ремонт не проводився близько 60 років. Меблі – з минулого, немає і відповідного обладнання.

А пацієнти, які лікуються в закладі, скаржаться не тільки на умови. Кажуть, проблемно в закладі і з харчуванням.

Однак районна рада з незрозумілих для лікарів міркувань протягом останніх років виділяє мізерні кошти на медичні потреби, запевняє головний лікар Надія Онисько.

Утримувачем закладу є районна адміністрація. В день візиту її керівництво перебувало у робочих справах в районі, тому поспілкуватися вдалось з головою райради Віталієм Любкою. Він пояснює: цьогоріч при розподілі коштів району замість 27 мільйонів гривень отримали 25 мільйонів. Ще два мільйони, які медики планувати задіяти на ремонти, передали для потреб первинної ланки медицини. Лікар пояснює: медичної субвенції та коштів, які виділив район, вистачить бодай для утримання закладу та забезпечення ліками. Сподіваються, що в середині року ситуація покращиться, і додаткові гроші таки отримають, а в інакшому випадку пацієнтам доведеться звикати до тих умов, які є зараз.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − nine =