Уляна Супрун в Ужгороді розповіла про зміни в медичній галузі

В Ужгороді з робочим візитом перебувала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Під час брифінгу розповіла про зміни у медичній галузі, які чекатимуть на закарпатців у 2020 році, та про методи боротьби з епідемією кору.

Головний медик країни каже: 63% жителів Мукачева вже підписали декларації з сімейними лікарями. Відтак первинна ланка в місті у листопаді від Національного центру здоров’я України отримала вдвічі більше фінансування, і це дало змогу збільшити заробітну плату медикам. У 2,5 рази більше коштів отримали і медики Міжгірщини, які вже підписали декларації з 72% пацієнтів. Уляна Супрун каже: ці кошти не тільки дали змогу забезпечити гідними зарплатами працівників, а й покращити якість надання послуг у сімейних амбулаторіях. Вона закликала закарпатців і з інших міст укладати договори з сімейниками.

Субвенцію на первинну ланку з першого січня вже відмінили. Єдині кошти, які надходять – це гроші за пацієнтів, які підписали декларацію. Однак залишилися в області і ті райони, котрі ще досі отримують зарплати по-старому.

В 2019 році розпочинається і зміни у фінансуванні у спеціалізованих медичних закладах. З 1 липня діагностичні тести, аналізи будуть оплачені напряму з центру здоров’я. Ульяна Супрун каже: до цього часу заклади мають перейти на некомерційні підприємства.

Щодо пріоритетних заходів Міністерства охорони здоров’я у 2019 році, то це боротьба з кором. Закарпаття залишається серед лідерів по захворюваності. І все – через низький відсоток щеплених серед населення.

Головний медик України каже: неприпустимо, що жителі досі помирають від кору. У планах – створити мобільні бригади, які будуть їздити по школах, та вакцинувати дітей, які з тих чи інших причин не були щеплені. Загалом ходом медичної реформи в Україні Уляна Супрун задоволена.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =