Українську армію розкрадали 17 років, найбільше – за міністра Гриценка

Сімнадцять років українську армію грабували і розпродавали – спеціальна комісія з питань розкрадання майна Збройних Сил оприлюднила свіжі дані.

За ними – Міноборони втратило сотні тисяч одиниць техніки та озброєння, а також десятки тисяч гектарів землі. Трьом екс-міністрам вже оголосили підозру. Справу нині розглядають слідчі Державного бюро розслідувань.

Двісті мільярдів доларів збитків, підрив обороноздатності, і як результат – анексія Криму і конфлікт на Донбасі. Тимчасова слідча комісія парламенту, що збирає факти розкрадань в Збройних силах оприлюднила попередні результати. Нардепи з’ясували – за кожного міністра оборони до 2014 року з армії зникали озброєння, техніка та земля.

Найбільше землі Міноборони було розпродано за очільника відомства Анатолія Гриценка, підкреслив глава ТСК Іван Вінник. Загалом за час його перебування на посаді було безоплатно відчужено 167 військових містечок, майже п’ять тисяч будівель і споруд та 15 тисяч гектарів землі. Техніка ж – продавалася за ціною в десятки разів нижчою за ринкову, з’ясували члени комісії. За попередніми підрахунками держава недоотримала сотні мільярдів доларів через ці оборудки. Слідство у цій справі ще триває. Підозри вже оголосили трьом екс-міністрам – Єжелю, Саламатіну і Лебедєву. В діях решти очільників оборонного відомства Іван Вінник також вбачає злочинний умисел.

Генпрокуратура вже передала всі зібрані матеріали слідчим з ДБР і членам профільної ТСК. На черзі – повний аудит Держфінаудитслужби. Її експертні оцінки можуть лягти в основу ще кількох кримінальних справ проти екс-міністрів оборони, заявляють у слідчій комісії.

• 250 000 осіб – таку чисельність ЗС України встановлено у 2015 році за ініціативою Президента України відповідним законом
• 130 000 контрактів підписано військовослужбовцями за 2016-2017 роки
• 18 бойових бригад, 4 полки та 9 батальйонів сформовано за чотири роки
• 153 000 резервістів з бойовим досвідом виконання завдань в зоні АТО – увійшли до новоствореного потужного оперативного резерву, з них – понад 10000 офіцерів.
• 150 нових військових комісаріатів сформовано у системі мобілізаційної підготовки та мобілізації
• 500 танків поставлено у військо додатково
• 1900 одиниць нового або модернізованого озброєння та військової техніки – бронетанкової, морської, авіаційної – поставлено у 2018 році
• 184 житлових комплекси для розміщення 23 тисяч контрактників будується в усіх областях України
• 5% ВВП – з цього року за ініціативою Петра Порошенко законодавчо зафіксовано як щорічний рівень витрат на сектор оборони
• 348 найменувань продуктів – основа нового меню в армійських столових

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + 4 =