Україна закріпила в Конституції курс на ЄС і НАТО

Україна не зверне з курсу на НАТО та ЄС – Верховна Рада Конституційною більшістю закріпила європрагнення в Основному Законі. Тепер усі представники влади зобов’язані в своїй діяльності дотримуватися стратегії на зближення із західними партнерами. А кінцевий результат – членство в обох Альянсах.

Єврокурс України – не предмет торгів або суперечок. Ще буквально за день до важливого голосування, яке б змінило Конституцію, депутати жваво обговорювали, чи вдасться опозиціонерам заблокувати зміни. Проте, після виступу Президента – на табло все ж таки висвітилося 334 голоси.

Нардепи роз’яснили – зміни до Конституції матимуть цілком конкретне втілення: відтепер кожна гілка влади зобов’язана наближати Україну до стандартів західних партнерів: тримати курс на реформи, укріплювати сектор безпеки, боротися із корупцією.
Функцію контролю матиме Конституційний суд, роз’яснила депутат Ірина Луценко – цей орган зможе заблокувати будь-яке рішення будь-якої гілки влади, яке суперечитиме курсу на НАТО та ЄС.
Президент підкреслив – за найближчі п’ять років Україна має якщо не стати повноцінним членом обох альянсів, то принаймні виконати всі вимоги НАТО та ЄС і впритул наблизитися до мети.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 3 =