У Закарпатському кардіодиспансері громадян України лікують безплатно

55 тисяч хворих у рік у середньому приймає диспансерно-поліклінічне відділення Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. А 6 відділень кардіоцентру розраховані на 134 ліжка. Медзаклад – обласного рівня, обладнаний за останнім словом техніки. Фінансується за рахунок медичної субвенції. Усі послуги для жителів України – безкоштовні, за свій кошт обстежуються та лікуються лише іноземці. Найбільш поширені кардіонедуги на Закарпатті – інфаркти, інсульти та аритмії.

180 за добу – на стільки відвідувань розраховано диспансерно-поліклінічне відділення Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. У рік у середньому приймають 52-55 тисяч хворих з усього краю.

Чотири кардіологи одночасно ведуть прийом у поліклініці. Крім того, фахівці проводяться різні обстеження: електрокардіографічне, ехокардіографічне, ультразвукове, які використовують сучасне обладнання для діагностики. Також працюють лікарі суміжних спеціальностей, зокрема невропатолог, ендокринолог, рентгенолог тощо.

Аби поставити точно діагноз та призначити лікування, крім загальноклінічних обстежень, застосовують сучасну методику діагностики серцевих захворювань – велоергометрію. Вона фактично виявляє, як змінюється тиск, як реагують коронарні судини пацієнта на фізичні навантаження. Проводяться таке обстеження для прогнозу подальшого перебігу хвороби. Проте ця методика, крім показів для застосування, має й протипокази. Серед основних –загрозливі стани для життя людини, які можуть спровокувати фізичні навантаження.

У кардіоцентрі використовують новітні технології для діагностики серцевих хвороб. Сучасний апарат більш об’єктивізує роботу лікарів з діагностування кардіопаталогій. Крім того, він дозволяє робити внутрішньо-серцеві дослідження за допомогою спеціальних катетерних датчиків, які вводяться пацієнту під час інтервеційних процедур.

Широко застосовують у кардіодиспансері й холтерівське моніторування як додаткове обстеження. Фактично це цілодобивий моніторинг роботи серця. Потім лікар за допомогою спеціальної програми обробляє отримані дані для постановки чи підтвердження діагнозу.

Лікування хворих з ураженнями коронарних артерій ішемічною хворобою серця
– основне завдання персоналу рентген-хірургічного відділення обласного кардіодиспансеру. У рік приблизно півтори тисячі закарпатців діагностують інфаркт.

Завідувач рентген-хірургічним відділенням Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Ярослав Раточка каже, забезпечені усім необхідним на 100% для екстрених випадків ургентних хворих з гострим коронарним синдромом у перші 12 годин. Єдина проблема: пацієнти мусять вчасно звернутися. Що стосується планових хворих – необхідного обладнання у кардіоцентрі для їх лікування нема.

Ще одна поширена хвороба серця – аритмія. Небезпечна тим, що її симптоми переважно невідчутні для людини. Крім того, видів аритмії – понад сотня. Проте порушення ритму серця поділяють на дві частини: брадикардія – рідкий пульс – 20-30 ударів, паузи від 10 і більше секунд, і тахікардія – прискорене серцебиття.

Якщо при інфаркті серце заболіло і людина звертається до лікаря, то аритмію виявити важче. Адже порушення ритму роботи серця можуть відбуватися раптово, приступодібно чи виникати з різними інтервалами, відповідно, тоді кардіограма відхилення не зафіксує. Тому пацієнти пізно звертаються до медиків, що ускладнює лікування. Крім того, аритмологія – одна з найскладніших частин кардіології. А фахівців-аритмологів в Україні всього кілька десятків.

Брадикардія лікується за допомогою вживлення під шкіру кардіостимулятора. Акумулятор розрахований приблизно на 10 років, потім його замінюють і людина далі ходить з приладом. З 1998 року майже 3 тисячам закарпатців вживлений кардіостимулятор продовжив і покращив життя.

Більш складні для виявлення аритмії – тахікардії. Їх наслідки – раптова зупинка серця. Пацієнтам, у яких діагностували ризик раптової смерті, зараз імплантують кардіовертерний дефібрилятор.

Загалом до послуг пацієнтів кардіоцентру 6 відділень: інфарктне, кардіологічне, відділення порушення ритму, кардіохірургічне з палатою інтенсивної терапії, рентген хірургічне, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, які розраховані на 134 ліжка, обладнані за останнім словом техніки, що дає можливість надавати медичні послуги пацієнтам якісно, вчасно та безкоштовно для жителів України.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + seven =