У пожежі на Хустщині, де загинув монах, вціліли іконостас і Євангеліє

Від фатальної трагедії, що сталася на Хустщині більше тижня тому, досі не можуть оговтатися. Нещадний вогонь перетворив приміщення монастиря зсередини практично на попіл і забрав життя місцевого монаха. Ще одного священика вдалося витягти з палаючої будівлі, чим врятувати й доставити до лікарні, щоправда, з численними опіками. Однак, що цікаво, іконостасу і Євангелія полум’я практично не торкнулося і вони вціліли.

Фатальна трагедія трапилася на Хустщині у Нижньобистрівському монастирі більше тижня тому. Нагадаємо, тоді серед ночі зайнялася будівля, внаслідок чого заживо згоріла людина, а ще одну – з численними опіками доставили до лікарні.

Першими ж на пожежу відреагували місцеві відчайдухи, далі все у свої руки взяли професіонали-рятувальники. Однак врятувати обох монахів не вдалося. Нещадний вогонь забрав життя одного. Інший вижив, однак про його стан наразі мало що відомо.

Власне, про загорання пожежну частину повідомили минулої середи близько опівночі, цілу ніч проти четверга вогнеборці гасили палаючий будинок. Повністю локалізувати загоряння вдалося лише зранку.

За повідомленням рятувальників, площа пожежі склала понад 100 кв. метрів, а осередок її знаходився на мансарді. Причина ж, кажуть місцеві, замикання електропроводки.

Полум’я знищило не лише дах і кімнати верхнього поверху, воно перетворило на попіл практично все приміщення будівлі зсередини.

Звістка про трагічну подію облетіла край. З сумом згадує про це і голова села. Духовна спільнота не може оговтатися від втрати, як і всі ті, хто особисто знав загиблого.

Отець Юліан Юськів – капелан римо-католицької парафії Святих Анни та Йоакима та настоятель греко-католицької каплиці Пресвятої Євхаристії понад 10 років служив на Хустщині. Отець Олександр, який найдовше з ним співслужив, каже: служіння о. Юліана на теренах Мукачівської Римо-Католицької і Греко-Католицької Єпархій хоч було коротке, але насичене і плідне, за що щира подяка Богу, його батькам, родині Юсків і спільноті Чину Братів Менших (францисканцям). Отець Володимир теж відмітив достойне служіння монаха за життя земного і так само переконаний, що о. Юліан продовжить його і за життя небесного.

Молитовне ж прощання і проводи в останню путь відбулися в Хусті в храмах обох парафій. Відтак вже у понеділок труну перенесли й до Свято-Вознесінькому греко-католицькому собору, де здійснили чин священного похорону, очолюваний Владикою Нілом. Службу за упокій справили й у вівторок на Львівщині в Судовій Вишні, звідки священик родом, там і відбулося поховання.

Що цікаво, нещадне полум’я іконостасу і Євангеліє майже не торкнулося і вони вціліли.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − eight =