У Пилипці рятувальники вчилися знімати туристів, які застрягли на підйомнику

Гірські рятувальники проводили навчання на схилах гори Гимба. За сценарієм відпрацьовувалася ситуація щодо рятування туристів з крісельної дороги під час аварійної зупинки підйомника.

Канатно-крісельна дорога раптово зупинилась, тож, завдання рятувальників – безпечно спустити людей на землю. Такі відпрацювання працівники ДСНС проводять на Міжгірщині в селі Пилипець.

У навчаннях взяли участь рятувальники Ужгородської пошуково-рятувальної групи до якої входять підрозділи Ужгородського, Вишівського, Мукачівського, Іршавського, Міжгірського та Нижньоворітського пошуково-рятувальних відділень. Рятувальники радять, якщо така ситуація трапиться в реальному житті, ні в якому разі не панікувати, не стрибати на землю та не розкачувати крісло. Середній час зняття потерпілого з підйомника – 15 – 20 хв.

Такі навчання, за словами працівників ДСНС, допомагають підвищити рівень боєготовності рятувальників, а також дозволяють передати навички досвідчених рятувальників молодшим колегам. Обслуговуючий персонал канатно- крісельної дороги також повинен вміти надавати першу допомогу потерпілим.

На щастя, кажуть рятувальники, жодного випадку аварійної зупинки підйомника тут ще не траплялось. Однак бути готовими потрібно до будь-яких ситуацій. Тим часом туристам радять завжди бути обережними в горах.

Хоч надзвичайна ситуація в горах може трапитись у будь-яку пору року, однак найбільша небезпека чатує на мандрівників саме взимку. Тож, працівники ДСНС радять перед походом в гори свій маршрут узгоджувати з рятувальниками.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − four =