П’ять днів працював пішохідний пункт пропуску на українсько-польському кордоні «Лубня – Волосате»

«Лубня-Волосате» – пішохідний перехід тимчасово відкрили на українсько-польському кордоні. Перетнути кордон можна було протягом 5 днів – з 1 по 5 травня – з 8:00 до 20:00 київського часу з Шенгенською візою чи біометричним паспортом. Урочистості з нагоди відкриття КПП, що ініціювала польська сторона з нагоди 15-річчя вступу Польщі до Євросоюзу, відвідали українські та польські делегації, а також журналісти «М-Студіо».

Пішки чи велосипедом, з Шенгенською візою чи біометричним паспортом – як українці, так і поляки мали можливість протягом 5 днів перейти українсько-польський кордон. Пішохідний пропускний пункт «Лубня –Волосате»на Великоберезнянщині працював протягом 5 днів – з 1 по 5 травня з 8:00 до 20:00 київського часу.

Під народну музику з хлібом та сіллю зустрічали польську делегацію на українській стороні. Незважаючи на негоду, тимчасовий перехід відкрили урочисто.

Така акція – ініціатива польської сторони з нагоди 15-річчя вступу Польщі до Євросоюзу у рамках транскордонного співробітництва між Закарпаттям та Підкарпаттям.

Відкриття постійного пункту для жителів невеликого села Лубня – стратегічно важливе, адже населений пункт на межі вимирання. Тут менше сотні жителів, 60% з яких пенсіонери, 20% – непрацююча молодь, всього 5 школярів, які доїжджають у школу сусіднього села Ставне.

По обидва боки кордону розгорнули ярмаркові містечка. З українського боку – локації, які представили туристично-рекреаційний потенціал Закарпаття. А також намети з сувенірною продукцією, страви місцевої кухні, сири, мед та вино найкращих виробників краю, аби поляки мали можливість ознайомитися з культурою та побутом Срібної Землі.

Відновлені минулого року з ініціативи облдержадміністрації Дні добросусідства України та Польщі в межах Закарпатської області та Підкарпатського воєводства планують розвивати і надалі, адже це дасть можливість розвивати транскордонне співробітництво між двома прикордонними регіонами.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − seven =