Трембіти, варта і частування: особливості «Гуцульська бриндзі-2018»

У Рахові пройшов традиційний фестиваль-ярмарок «Гуцульська бриндзя». Свято повернення вівчарів з полонини так помпезно і на обласному рівні відзначають вже увісімнадцяте.

Три речі характеризують життя гуцульських вівчарів – трембіта, ватра і бриндза. І все це можна було почути, побачити й скуштувати на фестивалі-ярмарку. Розпочали його, як завжди, урочистою ходою, що крокувала з центру Рахова до амфітеатру Буркут. Очолили колону перші особи області та району. Вони ж тримали і вітальне слово.

Звичайно, не обійшлося на заході без запалення ватри – ще одного символу вівчарської справи. Вогонь для гуцулів завжди мав особливе значення – його поважали і дуже берегли. Умови на полонині бували дуже суворими, і навіть влітку ночами бувало дуже холодно, а тому вогнище повинно було горіти безперервно.
На фестивалі можна було побачити і традиційний танець, яким часто супроводжували запалення ватри гуцули – аркан.

На «Буркуті» традиційно всі населені пункти Рахівщини мали свої локації, де приймали гостей. Всі охочі могли зайти та дізнатися більше про традиції, історію, культуру та кухню села чи селища, їх зустрічали хлібом сіллю і частували.

За популяризацію вівчарства, збереження традицій, культури та духовних надбань Рахівщини представники кожного населеного пункту отримали подяки від народного депутата України Василя Петьовки.

Багато уваги було прикуто до гуцульського вбрання та аксесуарів. Власники одягу кажуть, що не здивовані, адже він повністю відповідає традиції. Також на окрему увагу заслуговують традиційні гуцульські страви – скомирда, хліб з кукурудзяної муки, ріплянка та інші. Проте найпопулярнішою ж на столі є бриндзя. На фестивалі нею як частували, так і було чимало місць де її можна було придбати. До речі, цьогоріч між виробниками бриндзі був проведений конкурс на найкращий продукт. Перемогу здобув місцевий сировар Андрій Делятинчук.

До речі, нещодавно на Рахівщині була створена Асоціація виробників традиційних Карпатських високогірних сирів. Мета проста – підтримувати людей, які займаються цією справою і хочуть відповідати за якість свого продукту.

А вже під вечір відвідувачів розважали спеціально запрошені гості – Степан Гіга, Андріана, квартет «Гетьман», Віктор Павлік та інші.

18-й фестиваль-ярмарок «Гуцульська бриндзя» пройшов за підтримки народного депутата України Василя Петьовки.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 1 =