Святіший Філарет відзначив 90-річчя

Неймовірний життєвий шлях – від затятого атеїста до Святішого покровителя православної церкви. Він пережив Голодомор, Другу світову, став першим українцем, який посів київський церковний престол за майже 150 років. Духовний наставник Православної Церкви України Святіший Філарет відзначив своє 90 річчя.

Вірити тоді, коли вірити – смертельно небезпечно. Святіший Філарет присвятив своє життя служінню Богу і Україні. В чині священника він – майже сімдесят років із прожитих дев’яноста. Сьогодні його вітають – найперші особи держави, а свої молитви відправляють – мільйони українців.

Сам почесний Патріарх згадує свій шлях до Бога. Радянська школа виховала його затятим атеїстом. Пізнав же віру він – після смерті батька під час Другої світової. Пізніше – за свої переконання і свою честь священника боровся навіть попри погрози розправою.

Після отримання ж Україною Незалежності першим виступив за відділення церкви від Москви. Цього собору, зібраного на власний страх і ризик, Москва Філарету так і не пробачила. Святішого – позбавили сану і предали понад двадцятирічній анафемі.

Тепер, закликає Філарет, українці разом мусять продовжувати справу його життя – єднатися і будувати сильну країну. Завдання ж нової церкви – служити українцям і українській державі. Сам же духовний наставник нації – назавжди увійде в історію поруч з найвидатнішими борцями за незалежність.

Днями Президент – вручив державні нагороди видатним українцям. Серед них – Святіший Філарет, який отримав звання Героя України. Замість дисидента і борця за незалежність Левка Лук’яненка Орден Свободи отримала його дружина.

Глава держави підкреслив – битва за Україну триває. А такі її сини – приклад невтомної та жертовної праці задля утвердження свободи та незалежності.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 8 =