Сучасне обладнання для онкохворих дітей

Заслужений лікар України Степан Біляк передав Ужгородській міській дитячій лікарні сучасне обладнання для лікування онкохворих дітей В Ужгороді розпочався перший етап реалізації спільної ініціативи HUSKROUA щодо покращення якості життя дітей, хворих на онкопатологію. Проєкт спрямований на Закарпаття, Кошицький та Пряшівський регіони в рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.

В участі задіяні два партнери – ГО «Світло допомоги» (м.Кошице) та ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» (м.Ужгород), яку заснував заслужений лікар України Степан Біляк. У середу, 10 червня, Ужгородській дитячій клінічній лікарні передали комплект медичного обладнання – автоматичний сучасний біохімічний аналізатор, веновізор та ларінгоскоп. Також прибули фахівці-інженери, які навчають лікарів користуватися сучасними приладами. Завідувачка клініко-діагностичною лабораторією Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні Марта Сабініна високо оцінила можливості новітнього обладнання. Думаю, що цей апарат приведе нашу лабораторію до якогось прогресу, автоматизації у роботі і він виключить у нас рутинну роботу і людський фактор.

Він високотехнологічний, надійний, компактний і швидкий, – пояснила лікарка. Програму транскордонного співробітництва розпочато 1 листопада 2019 року з метою покращення діагностики, лікування та реабілітації дітей з онкозахворюваннями. У рамках реалізації проєкту передбачена співпраця між партнерами та обмін досвідом, навчання онкологів, педіатрів, сімейних лікарів, гематологів, реабілітологів, психологів та підвищення їх професійного рівня. Основні дитячі медичні заклади області забезпечуються необхідним обладнанням для діагностики та лікування онкопатології. Хворим дітям та їхнім родинам надаватиметься медична, соціальна та психологічна допомога.

А на базі одного із санаторіїв буде створено реабілітаційне відділення для онкохворих дітей в стадії ремісії. Орієнтовний обсяг фінансування складає 178 689 євро. 90% загальної суми фінансує ЄС, 10% – Степан Біляк. Ми чекаємо гарних результатів від даного транскордонного проекту, адже основним блоком в реалізації його є покращення ранньої діагностики – раннього виявлення онкопатології у дітей. В подальшому корекції і специфічної діагностики цього захворювання, – розповіла Ольга Пушкаренко, керівниця проєкту в Україні.

На рахунку заснованої Степаном Біляком громадської організації чимало благодійних ініціатив. Цим проєктом лікар особливо пишається, адже такого обладнання надзвичайно потребував Ужгород. Я дякую Богу, що вдалося цей проєкт реалізувати. Все-таки мова йде про благодійну допомогу діткам, які важко хворіють і потребують допомоги з боку громадських організацій і, таким чином, ми дійсно виконуємо добру справу, про яку говорив ще Ісус Христос, що навіть віра без добрих справ – мертва, – емоційно прокоментував Степан Біляк, засновник ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» (м.Ужгород) Степан Біляк та головний лікар Ужгородської дитячої міської клінічної лікарні Ігор Рошко підписали угоду про співробітництво. Сторони домовилися про координацію дій, а інженери вже приступили до монтажу апарату та навчання персоналу. У подальшому ми інформуватимемо вас про наступні етапи реалізації програми.

Ця публікація створена в рамках міжнародного проєкту «Спільна ініціатива з покращення якості життя дітей з онкохворобами на Закарпатті, в Кошицькому та Пряшівському краї» (HUSKROUA/1702/8.2/0127) програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 та співфінансується ЄС.

This video was produced with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of NGO “Council for the Protection of the Rights of Patients and Medical Workers” and do not necessarily reflect the views of the European Union.

Відео здійснено за фінансової підтримки Європейського Союзу. За його зміст несе відповідальність Громадська організація “Рада з захисту прав пацієнтів та медичних працівників”. Контент не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

 

 

 

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 2 =