Студенти-медики УжНУ протестували проти іспитів за американською системою

Хвиля протестів. По всій Україні зібралися студенти-медики, аби висловити своє невдоволення включенням в навчальну програму американського тестування IFOM.

В Ужгороді кілька десятків студентів протестували під стінами медичного факультету. Кажуть, іспит здавати готові, однак за наявності відповідної літератури для підготовки.

Cтуденти медичного факультету УжНУ ще в травні дізналися, що складатимуть іспит IFOM, який розробила комісія екзаменаторів США. Однак тоді їх інформували – екзамен моніторинговий. Тепер кажуть, – від результату теста залежатиме подальше навчання.

Студенти обурені, оскільки тести розроблені в Америці. А там програма навчання суттєво відрізняється. А для підготовки до іспиту, кажуть, не отримали жодної літератури.

Декан медичного факультету УжНУ Олександр Болдижар розповідає: інформації про те, як оцінюватимуться результати IFOM та чи справді виключатимуть студентів, які не складуть тест, наразі немає.

Варто додати: IFOM – іспит з Міжнародних основ медицини. Розробляється однією з найавторитетніших у світі атестаційних рад США. В Україні іспит IFOM адмініструється Центром тестування при МОЗ України спільно з NBME.Як вказано на сайті центру оцінювання, тестові завдання охоплюють питання внутрішньої медицини, хірургії, педіатрії, психіатрії, акушерства та гінекології, які повинні знати студенти будь-якої країни світу.

Студенти-медики звернулися до народного депутата України Василя Петьовки, звертаються за підтримкою і до керівників держави з проханням залишити тести як моніторингові.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + 2 =