У Троснику на Виноградівщині діє станція, що може фіксувати землетруси

Фіксація землетрусів, вимірювання електромагнітної емісії, визначення швидкості і напряму вітру, вологості повітря, атмосферного тиску, температури – все це роблять на геофізичній станції, яка діє на Виноградівщині.

Геофізичну станцію в Троснику побудували ще в 1986 році. Зводили її з метою забезпечення комплексного геофізичного моніторингу геодинамічних і сейсмотектонічних процесів на території Закарпаття, вивчення сучасної геодинаміки земної кори та уточнення сейсмічної небезпеки. А також задля моніторингу підземних ядерних вибухів.

Тепер цей прилад не працює, але є все необхідне задля фіксації землетрусів, вимірювання електромагнітної емісії, визначення швидкості і напряму вітру, вологості повітря, атмосферного тиску та температури. Щодо землетрусів, то їх можна зафіксувати на відстані кількох тисяч кілометрів.

Проте правди ніде діти – обладнання застаріле, є буквально 1-2 сучасні прилади. Фінансування не вистачає, працівників скоротили, а виживає станція на ентузіазмі завідувача. Сюди, до речі, періодично навідуються екскурсійні шкільні групи.

От і цього разу дізнатися більше про станцію і функції, які вона виконуєприїхали школярі з Мукачева. Почутим та побаченим, кажуть, задоволені.

І справді, важливість таких станцій для навчальних закладів в першу чергу полягають в тому, що діти можуть отримати практичні знання. Додамо, що подібних станцій на Закарпатті кілька.

До речі, геофізична станція в Троснику носить ім’я Тараса Вербицького – відомого українського геофізика, а ще батька героя України Юрія Вербицького, який одним з перших загинув під час Революції гідності. Про нього тут пам’ятають…

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six − 5 =