Ужгород на вихідних поринув в «Епоху Другетів»

Цими вихідними Ужгород згадав своє давнє минуле і поринув у 14 століття – там пройшов фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош: Епоха Другетів».

На початку 14 століття в Угорщині обірвалася династія Арпадовичів. За трон починає точитися боротьба, і в ній за підтримки Другетів перемагає Карл Роберт. Віддячити за службу монарх вирішує традиційним на той час способом – дарує начальникові своїх військ Філіпові Другету Ужгород із околицями, а вже в 1328 році його брата Яноша призначив на посаду ужанського наджупана, передавши одночасно в дар усю Ужанщину. З того часу, на думку істориків та туризмознавців, регіон починає свій розквіт.

Володіли цими землями Другети практично 400 років і нині, окрім замку, про їхнє перебування тут свідчить вулиця названа на їхню честь. А ще фестиваль, сподіваються організатори, стане традиційним, адже Ужгород – місто середньовічне, а подій, які б про це нагадували, не так багато. Власне, тому і вирішили його провести.

Стартувало дійство ходою від Горянської ротонди до Закарпатського музею народної архітектури та побуту, де і проходило дійство. А вже на території музею на всіх відвідувачів чекали театралізовані дійства, танцювальні майстер-класи, лучний турнір та, звичайно ж, лицарські бугурти, які максимально дозволяли поринути в середньовічну атмосферу.

Удари справжні, обладунки справжні… Найважче ж, до речі, жартують лицарі, не бій, а транспортування латів – важко знайти рюкзак, в який влізуть усі необхідні.

Відвідувачів на фестивалі було чимало. Кажуть, що в Ужгороді з його середньовічним минулим такого дійства давно не вистачало.

До речі, дату фестивалю обрали не дарма. Саме в ці дні Ужгород зазвичай відзначає день міста.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 1 =