Справа про напад на журналістів «М-Студіо» затягнулася більш як на три роки

Минуло більше трьох років відтоді, коли всі закарпатські ЗМІ сколихнули новиною: «Під час редакційного завдання на знімальну групу ТРК «М-Студіо» скоїли напад».

Інцидент стався 7 вересня 2015 року – тоді місцевий підприємець, екс-депутат Ужгородської міської ради Павло Маєрчик вдарив по телевізійній камері, коли оператор знімав події навколо сутички щодо права власності на приміщення у центрі Ужгорода.

Вже наступного дня – 8 вересня в СВ Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Перше судове засідання відбулося 19 січня 2016 року. Однак, як зазначає адвокат Роман Богуславський, судовий процес штучно затягують. Засідання переносили то через неявку прокурора, то одного з адвокатів сторони захисту. Бували випадки, коли у день розгляду суддя був у нарадчій кімнаті по іншій справі. Наступного разу не з’явився прокурор. Неодноразово розгляд справи переносили через неявку обвинуваченого – Павла Маєрчика.

Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Однак, за словами адвоката потерпілої сторони, є велика ймовірність, що покарання нападнику все-таки вдасться уникнути.

За словами адвоката, найближче засідання у справі про напад на знімальну групу «М-Студіо» судді перенесли на 29 грудня. Однак, знову ж таки, відбудеться воно тільки у випадку присутності усіх сторін. Наразі редакція телеканалу вже написала звернення до генерального прокурора – Юрія Луценка, а також керівників держави, аби дізнатися, чому в той час, коли всі декларують, що ми живемо у правовій державі, відверто порушуються права журналістів, і розгляд елементарної справи, у якій розглядається напад на журналістів під час виконання професійних обов’язків, затягся на 3 роки.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − seventeen =