Спалах менінгококової інфекції на Закарпатті: як розпізнати та вберегтися

У селі Порошково, що на Перечинщині – спалах менінгококової інфекції. 9 дітей до 10 років та доросла жінка перебувають на лікуванні у інфекційній лікарні. У ніч з 31-го серпня на 1 вересня від блискавичної форми недугу померла восьмирічна дівчинка.

Шестеро хворих мають локалізовану форму – назофарингит, троє є носіями захворювання. Перший хворий поступив ще 8-го серпня. Наразі, запевняють медики, ситуація у селі є стабільною. А у Порошківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів триває карантин.

Менінгококова інфекція небезпечна тим, що її можна не розпізнати одразу, адже симптоми схожі на звичайний грип чи ГРВІ. Джерелом інфекції є людина-носій. Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний. Щорічно в області фіксують близько 20-ти випадків недугу.

Та як вберегтись від хвороби? Медики кажуть, тільки шляхом вакцинації. Однак такі вакцини у державному календарі щеплень не передбачені. Придбати ті чи інші ліки можна тільки у аптеках чи у приватних клініках. Вартість препарату – 900–1500 гривень. Лікарі не радять займатися самолікуванням, при перших ознаках недугу, а це головний біль, нежить, нудота, а в окремих випадках видна висипка на сідницях – не варто гаяти часу, а одразу звертатися до медиків.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 2 =