У Верхніх Воротах навчилися поводитися зі сміттям по-європейськи

Відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, Україна має зобов’язання впорядкувати поводження з відходами та привести законодавство у відповідність до європейських вимог. Органам місцевого самоврядування заборонено захоронення неперероблених побутових відходів на полігонах, відтак міста і села мають забезпечити сортування сміття за видами для переробки та утилізації. Верхні Ворота Воловецького району – одне з перших сіл, де встановили урни для роздільного сміття.
Відходи, що розкладаються найдовше, у селі Верхні Ворота Воловецького району вже довгий час сортують, дотримуючись закону, роблять і свій край чистішим. Водойма тут і справді чиста. Жодної пластмасової чи скляної пляшки, жодних відходів. Майже за 5 років після встановлення урн до сортування сміття привчили і дорослих і дітей.
Пані Любов працює вчителем, добре пам’ятає, як учні для цих урн малювали малюнки. Та каже: на жаль, з усім сміттям, яке є в селі, поки вирішити проблему не вдалося.

Таких населених пунктів, як Верхні Ворота, де відповідально підійшли до питання сортування сміття, на Закарпатті не так вже і багато. Та експерти й екологи радять українцям не чекати, поки чиновники розроблять усі необхідні постанови, інструкції та запровадять чіткий механізм поводження з відходами, а самим потрохи звикати до «чистоти по-європейськи».

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − nine =