У Колочаві шукають рішення сміттєвої проблеми

Одна з проблем гірських сіл, яку досі не вдається вирішити – утилізація твердих побутових відходів. Через їхнє розташування сміттєві полігони тут будувати не можна. Єдиний вихід – створювати сортувальні лінії. Однак таке задоволення не з дешевих.

Про те, що в гірських селах існує проблема з утилізацією побутових відходів, можна зрозуміти, варто лише подивитись на місцеві річки. Течія несе все те, що викидають в воду несвідомі жителі. Колочава Міжгірського району – село туристичне, тож тут вже не перший рік розмірковують, як вирішити це питання. Та проблема в тому, що відкрити сміттєвий полігон тут не можна. Поруч гори, до того ж, це територія нацпарку «Синевир». А законодавство чітко регламентує умови для відкриття сміттєзвалища.

Для пластику в селі встановлені спеціальні контейнери. Тож свідомі жителі, а особливо ті, хто вже був за кордоном та бачив, як поводяться з твердими побутовими відходами там, намагаються не засмічувати навколишнє середовище, а викидати пет-пляшки у відповідні місця.

Та будівництво сортувальної лінії – справа недешева. Тож, наразі мова йде про залучення інвестора. Перемовини вже тривають, каже сільський голова.
Тож, поки питання на стадії вирішення, прибирають сміття власними силами. По суботам влаштовують толоки, та проводять з людьми роз’яснювальну роботу.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − seven =