Перед навчальним роком цьогоріч дітям обов’язково потрібні щеплення

Підготовка до школи – це не тільки придбання усього необхідного. Віднедавна мова іде і про обов’язкові 10 щеплень у дитини перед початком нового навчального року. Чому потрібна обов’язкова вакцинація, медики розповіли журналістам «М-Студіо».

Днями відбувся брифінг міністерки освіти та науки України Лілія Гриневич з виконувачкою обов’язків очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляною Супрун. Під час брифінгу українцям роз’яснили чому діти вже з цього року до навчального процесу допускатимуться лише за наявності 10 обовязкових щеплень.

Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Лікарі радять своєчасно робити усі щеплення, і гарантують, що вакцин вистачає і всі вони є сертифікованими та безпечними.

Останніми роками в Україні трапляються спалахи кору, і на Закарпатті зокрема. Найкращою профілактикою від цієї недуги є щеплення. Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке є однією з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень.Та навіть такі ризики не переконують деяких батьків дати згоду на щеплення своїх дітей.

Якщо все ж таки батьки не вважатимуть за належне вакцинувати свою дитину, або на це є якісь вагомі причини, тоді логічно постає питання – а як будуть навчатися діти, які не зробили всіх необхідних щеплень?

Лікарі радять слідкувати за календарем щеплень Перед початком навчального року слід обов’язково відвідати з дитиною сімейного лікаря і перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених календарем. Та варто пам’ятати, що вакцини, передбачені календарем щеплень, можна отримати безкоштовно у свого сімейного лікаря, педіатра або терапевта.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + eleven =