Закарпатська облрада провела чергову сесію і днями збереться знову

16 травня відбулася сесія Закарпатської обласної ради. На засіданні депутати виділили додаткове фінансування ужгородському аеропорту, прийняли зміни до кількох програм і вирішили заслухати звіти начальника Служби автомобільних доріг та голови ОДА.

Розпочати чергове засідання сесії обласні депутати планували зі звіту начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області. Однак ні він, ні будь-хто з числа його заступників на сесію не прийшли. Обранці області вирішили заслухати чиновника на наступному засіданні. А ще завважали за потрібне почути і звіт голови ОДА. Виконувач обов’язків голови ОДА Ярослав Галас каже: таке рішення депутатів його здивувало. Адже депутати знають, що Генадій Москаль у відпустці, написав заяву на звільнення. А у в.о. компетенції звітувати, згідно із законом, немає. Звіт голови ОДА оприлюднений на сайти адміністрації.

Згодом депутати приступили до порядку денного. Одне із перших питань на розгляді – доля міжнародного аеропорту. Цього місяця єдиний рейс, що виконував регулярні перевезення Ужгород – Київ, скасували. Та обласні обранці вважають авіарейс необхідним. За його відсутності область втрачає як бізнес-партнерів, так і чимало туристів.

Напередодні сесії голова обласної ради Михайло Рівіс разом з представниками управлінь адміністрації провів переговори з керівником компанії «Мотор-Січ». Дклали значних зусиль за до підготовки та проведення переговорів депутати Верховної ради Валерій Лунченко, Роберт Горват, Василь Петьовка. Врешті, розповідає Михайло Рівіс – консенсусу досягнуто.

Рішенням сесії депутати надали аеропорту додаткову фінансову підтримку. Виділити 3 мільйони гривень. Прийняли рішення про перехід аеропорту до управління облради. Директора летовища попросили прозвітувати на наступному засіданні, а ще підготувати бізнес-план розвитку аеропорту.

Затвердили програму діяльності Пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України». Внесли зміни та доповнення у програму «Питна вода Закарпаття», регіональні програми оздоровлення та відпочинку дітей, профілактики злочинності та законності. Планували депутати звернуся до Кабміну з проханням виділити кошти на потреби Іршавської райлікарні, та рішення більшість не підтримала.

Із залу прозвучала і пропозиція звернутися до майбутнього президента з проханням переглянути закон про мову. Депутатська більшість таке звернення теж не підтримала. Обговорити мовний запит депутати вирішили на позачерговому засіданні ради, яке запланували вже на наступний тиждень.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − 5 =