Створення об’єднаних громад на Закарпатті обговорили за «круглим столом»

«Розвиток потенційних ОТГ: що можна робити до об’єднання» – така тема круглого столу, за яким зібралися представники Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування та голови населених пунктів краю, які на шляху створення громад. Говорили про відкриття ЦНАПів, розробку стратегій розвитку, грантові і державні проекти та інші можливості розвитку до об’єднання.

У краї функціонує всього 6 об’єднаних територіальних громад, на шляху створення – ще 6 ОТГ. Аби обговорити можливості розвитку потенційних громад, фахівці Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування організували круглий стіл.

Розробка стратегій розвитку – необхідний документ для процвітання будь-якої громади. Усі ОТГ краю мають такі стратегії, працюють над їх розробкою також 2 потенційні – міста Хуст та Великоберезнянська.

Наближення адміністративних послуг до населення за допомогою відкриття ЦНАПів не тільки у діючих, а й потенційних ОТГ стало можливим за допомоги Програми «U-LЕAD з Європою».

Широкі можливості для розвитку ОТГ дають також грантові та державні проекти. Тому учасникам круглого столу роз’яснили, як брати у них участь.

У найближчих планах Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування – організація заходів щодо вивчення досвіду екологічних проблем, захоронення твердих побутових відходів та сортування сміття.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 13 =