Росія готує хвилю дезінформації проти державних органів України, які працюють над процесами обміну полоненими, щодо причин призупинення обмінів військовополоненими. Дестабілізаційна інформація ширитиметься пропагандистськими каналами. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, посилаючись на інформацію Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. За наявними даними, Росія готується звинуватити Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у завищенні вимог щодо формули обміну з Росією та намірі повернути військовослужбовців усіх без винятку підрозділів, зокрема «тих, до яких російська влада плекає особливу пропагандистську лють». Як пише штаб, метою російських спецслужб є дестабілізувати ситуацію всередині українського суспільства та посіяти недовіру до державних органів, які організовують обміни полоненими. А також — виправдати власну бездіяльність. Адже з літа цього року, попри всі зусилля України з повернення військовополонених, саме російські уповноважені представники систематично ускладнюють обмінний процес. Омбудсман запевняє, що Україна за жодних умов не припинила і не припинить намагання повернути наших воїнів. Він закликав не піддаватися на російську пропаганду — Україна попри все продовжує перемовний процес — і запевнив у готовності віддавати російських військовополонених лише повертаючи додому наших захисників та захисниць.