Провокація з антиугорськими білбордами: як знайти винних?

«Зупинимо сепаратистів» – із таким надписом у ніч на неділю, 20 жовтня, на Закарпатті з’явилися провокаційні білборди. На плакатах – світлини трьох представників угорської нацменшини: Василя Брензовича, Йосипа Борто та Ілдики Орос.

Один із них, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, каже: слідів, щоб розшукати винних – достатньо. Зокрема, він знає, хто та де зробив саме цю його світлину. А фірм, котрі виготовляють такі якісні плакати, теж не так вже й багато. Тому силовики, сподівається політик, знайдуть і виконавців провокації, і замовників.

В обласній адміністрації назвали провокацію чітко спланованою акцією. Адже таких плакатів по всьому Закарпаттю нарахували близько двадцяти. Їх встановлювали без жодного погодження. Є припущення, що виконавцями можуть бути місцеві жителі. А замовники ті ж самі, що попередніх.

Появу бордів прокоментував і міністр МЗС України Павло Клімкін. Він зазначив: «Ще тільки-но сказав про очікувані провокації на Закарпатті, як майже одразу там таємничо білборди із засудженням начебто угорського сепаратизму. Важливо не тільки засудити, але і з’ясувати, хто за цим стоїть».

За фактом умисного розпалювання міжетнічної ворожнечі прокуратура області відкрила кримінальне провадження за ч 1 ст 161 КК України. Мета розсварити Україну та Угорщину такими провокаціями ні в кого не викликає сумнівів. Проте, з огляду, що це вже не перша така акція, є припущення, що і не остання. Правоохоронці, кажуть в ОДА, готові і до них.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − six =