Наркоманія молодшає: як із цим боротися?

Наркоманія молодшає: п’ята частина залежних – школярі, більшість – молодь до 30 років. Тим більше – у цьому зізнаються і правоохоронці, – заборонені речовини придбати не проблема, всього в один клік.

Сума чинників: занедбаність дітей, соціальне сирітство, байдужість дорослих до їх внутрішнього світу, а ще легкий доступ до забороненого та безкарність і призводять до того, що повідомлення у ЗМІ про наркотичні отруєння школярів уже нікого не дивують.

Рецепт повернення до повноцінного життя простий: спорт, здорові захоплення та цікаві ідеї, які можуть витягти з пастки залежності. Юрій Верхман – один з тих, хто добре знає про проблеми малолітніх наркоманів, тому свого часу й організував рух “Проти наркотиків – за здоровий спосіб життя”. Каже, що він та його однодумці борються за наркозалежних, тих, кого поглинула ігроманія та депресія. Часто буває, що підлітки і доослі не можуть знайти себе в цьому суспільстві і як результат – наркотики, алкоголь, залежності, в’язниця та зламане життя.

Важливе спілкування з батьками. Соціальне сирітство, зайнятість дорослих – не найкращий фактор для виховання дітей, адже вони залишаються сам-на-сам з собою, а вулиця – поганий вихователь. Тому психологи радять батькам більше уваги приділяти дітям і нмагатися зрозуміти їх внутрішній світ навіть попри постійну зайнятість та пошуки заробітку.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − 5 =