Половина закарпатців із серцево-судинними хворобами не знають, що хворі

У рамках акції Всесвітнього тижня здоров’я в Ужгороді визначали рівень цукру в крові та вимірювали тиск. Його мета – профілактика серцево-судинних захворювань. Люди зізналися, що вкрай рідко відвідують лікарів для планового огляду, а тому не знехтували можливістю пройти експрес-обстеження. До того ж, за словами лікарів, на Закарпатті 50% узагалі не знають, що хворіють.

Зазвичай у щільному графіку знайти вільну хвилинку для планового огляду в лікаря не вдається. Дехто забуває про медогляд, а ще хтось просто відверту нехтує ним. Тому в рамках Всесвітнього тижня здоров’я в Ужгороді кожен охочий зміг виміряти свій тиск та цукор у крові.

У групі ризику захворіти на серцево-судинні – люди, які страждають на гіпертонію, люди із зайвою вагою, поганими звичками, неправильним харчуванням. Звісно, відіграє роль і спадковість. Глюкометром медики вимірюють рівень цукру. Якщо він показує від 3,5 до 7,5 – пацієнту можна ставити діагноз «цукровий діабет».

За статистикою, 50% не знають, що хворіють. Половина тих, які знають, – неправильно лікуються. А ще хтось взагалі займається самолікуванням.

Тому лікарі вкотре нагадують: здоровий спосіб життя – запорука міцного здоров’я. Водночас тільки своєчасно виявлений недуг можна оперативно вилікувати.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + eleven =