Про історичний підвал в центрі Ужгорода нардеп Роберт Горват повідомив Міністерству культури

Народний депутат України Роберт Горват спрямував звернення до міністра культури України Євгена Нищука через ситуацію з історичними підвалами, віднайденими в Ужгороді під час будівельних робіт на площі Поштовій 4а.

«Як і обіцяв, разом із помічниками розібрався у ситуації з будівництвом на площі Поштовій в Ужгороді і, як результат, спрямував міністру культури Євгену Нищуку звернення. До законності всіх процесів, що зараз відбуваються на Поштовій може бути кілька питань», – повідомив Роберт Горват.

За словами депутата, будівельні роботи ведуться в історичній частині міста і не можуть розпочинатися без відповідного погодження Міністерства культури. Однак, навіть якщо таке погодження є, у випадку, якщо під час будівництва виявляють знахідку археологічного або історичного характеру, виконавець робіт зобов’язаний зупинити їх подальше проведення і протягом однієї доби повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини.

«А тому звернувся до міністра Нищука із проханням вжити заходів і припинити проведення будь-яких робіт на об’єкті будівництва на площі Поштовій, 4а в Ужгороді. Окрім того, чекаю на інформацію про наявність експертного висновку за результатами наукової археологічної експертизи. Цікавить також, чи погоджував Мінкульт проект цього будівництва від самого початку», – заявив Горват.

Нагадаємо, у понеділок, 1 липня, під час проведення будівельних робіт на площі Поштовій в Ужгороді працівники натрапили на вхід до старих підвалів, котрі пролягають під центральною частиною міста. Фахівці, котрі мали змогу оглянути знахідку, припускають, що підвали можуть датуватися XVIII століттям. У понеділок Роберт Горват разом із Володимиром Чубірком відвідали територію будівництва, де головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський запевнив, що роботи на об’єкті будуть призупинені. Разом з тим, наприкінці дня з’ясувалося, що з невідомих причин вхід до підвалів засипали землею та брухтом.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =