Посівна кампанія триває на Мукачівщині

Посівна кампанія на Закарпатті триває. Журналісти «М-Студіо» побували у селі Пістрялово Мукачівського району, аби у місцевого фермера дізнатися більше про особливості такого господарства.

Іван Паук – один з небагатьох фермерів на Закарпатті, який вирощує озиму пшеницю.Чоловік каже: цією культурою засіює третину своїх полів, на відміну від великих холдингових компаній. Фермер вважає,що ці землі можна використовувати під трьохпільну сівозміну.

На цьому полі Іван Паук вже провів основні роботи , які пов’язані з першим та другим підживленням,а також захистом від бур’янів. Чоловік щороку намагається вдосконалювати технології посіву та догляду за культурами. Наразі взяв в оренду і поливну систему. Поливає кукурудзу, бо за прогнозами погоди, дощі поки не очікуються, відповідно і з’являються такі непередбачені витрати. А от серед обов’язкових витрат підприємця – сплата за оренду землі,адже майже всі ці паї Іван Паук взяв в оренду у місцевих – в загальному чоловік обробляє близько 320 гектарів землі.

Щороку підприємець викорчовує близько 25 – 30 гектарів землі для того, аби згодом використовувати її за призначенням. Та каже, не всі власники земельних ділянок йдуть на контакт і дають орендувати свої землі, не дивлячись на те, що самі їх не використовують.

Начальник відділу агропромислового розвитку Мукачівської РДА Ілля Йовбак каже, такі питання треба вирішувати на державному рівні. Чоловіки переконані, агропромисловий бізнес потребує більшої підтримки від держави. Адже тих, хто готовий трудитись на земельних ділянках, наразі вистачає.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four − two =