Покази польського кіно влаштують в Ужгороді

Офіційний прийом та низку культурно-масових заходів планує провести в Ужгороді на початку грудня Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. Вони будуть приурочені до 100-річчя незалежності Польщі.

Як повідомив на зустрічі з головою Закарпатської облради Михайлом Рівісом Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольські, серед запланованих заходів – перегляд сучасного польського кіно. На ці заходи має намір запросити міських голів нашого краю, які співпрацюють з польськими містами-побратимами, керівників країв та областей – партнерів із сусідніх країн, депутатів тощо.

Відтак у ході перемовин сторони обговорили ідею спільного проведення Дня добросусідства на українсько-польському кордоні 14 вересня цього року, а також відкриття контрольно-пропускного пункту на ділянці «Лубня – Волосате».

– Ми вкотре готові детально обговорити спільну концепцію і навіть облаштувати пункт пропуску на українській стороні, щоб не чіпати Бещадський національний парк Польщі, – наголосив Михайло Рівіс. Дипломат запевнив у сприянні з вирішення цього важливого для закарпатців питання.

Жваво обговорено також ініціативу, озвучену дипломатом, щодо відкриття Центру польської культури у м. Ужгороді, аналог якого діє в Івано-Франківську, що став місцем для європейського діалогу серед громад, громадських організацій, співпраці та здійснення освітніх обмінів для молоді, реалізації ініціатив і проектів, спрямованих на підтримку інтеграції в Європу. Як повідомив Рафал Вольські, цей центр створений за кошти дипломатичної установи Польщі та є громадською неприбутковою організацією.

Йшлося і про співпрацю між вузами Закарпаття та Польщі для обміну студентами та проведення науково-практичних конференції за участі науковців двох країн.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + fourteen =